logo

Keramzyt

Keramzyt, często określany jako kruszywo lekkie, to produkt wytwarzany z glin pęczniejących, które dzięki swoim unikalnym właściwościom, są wysoko cenione w branży budowlanej. Ale keramzyt – co to jest i jakie ma zalety? Keramzyt budowlany to doskonały materiał do dociepleń stropów, ścian fundamentowych i podłóg na gruncie. To materiał lekki i jednocześnie o wyjątkowej wytrzymałości. Sprawdź keramzyt wady i zalety oraz keramzytobeton cenę poniżej.

Czamaninek

Czamaninek keramzyt – produkcja i zastosowanie

Jako nadzorowany materiał budowlany, keramzyt jest stosowany w budownictwie od lat i regularnie jest doskonalony. Producent materiałów budowlanych Czamaninek, oferuje keramzyty różnych frakcji, pozwalając dobrać materiały budowlane keramzyt do konkretnej inwestycji.

Dostępne frakcje keramzytu

Keramzyt Leca 10-20
Keramzyt Leca 10-20
Porowate, lekkie i wytrzymałe kruszywo ceramiczne, powstałe przez wypalenie wysokoilastej gliny
Do konstrukcji lekkich nasypów drogowych, zasypki konstrukcji oporowych i inżynierskich oraz podbudów drogowych i pomocniczych. Sprzedaż w big-bagach po 1 m3 keramzytu w big bagu.
Wymiary Keramzyt Leca 10-20

Właściwości keramzytu

Keramzyt dzięki swojej strukturze, jest lekki, a jednocześnie wytrzymały, co stanowi jeden z kluczowych czynników decydujących o jego popularności w budownictwie. Ponadto keramzyt budowlany cechuje się wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną, mrozoodpornością, obojętnością chemiczną i niepalnością. W zakładzie Czamaninek, dostępny jest keramzyt o różnych frakcjach, a także materiały z keramzytobetonu, które wykorzystywane są przy produkcji pustaków ściennych, stropów, kształtek wieńcowych, nadproży, systemów kominowych czy bloczków fundamentowych.

Keramzytobeton cena i zalety

Keramzytobeton to świetne rozwiązanie dla osób szukających materiałów budowlanych o doskonałych parametrach izolacyjnych. Keramzytobeton cena może być nieco wyższa w porównaniu do innych materiałów, ale jego zalety, takie jak: świetna izolacyjność termiczna, akustyczna i wodochronna, niska wilgotność przyswojona wynikająca z niskiej nasiąkliwości oraz doskonałe parametry mechaniczne, sprawiają, że jest to inwestycja, która zwraca się w długim terminie.

Cena jest zależna od wielu czynników, takich jak: frakcja, zastosowana glina i metoda produkcji. Wybierając Czamaninek keramzyt, możesz mieć pewność, że inwestujesz w wysokiej jakości produkt spełniający najwyższe standardy budowlane. Do zobaczenia w Czamaninek – producenta materiałów budowlanych, który ma w swojej ofercie keramzyt budowlany, keramzytobeton i wiele innych produktów do budowy Twojego domu.

Zarówno keramzyt jako kruszywo układane w warstwach posadzki, jak również produkty z keramzytobetonu charakteryzują się znakomitą izolacyjnością termiczną i akustyczną. Co ważne, parametry te pozostają na bardzo dobrym poziomie nawet przy długotrwałym działaniu wilgoci. Pustaki i bloczki keramzytobetonowe nie wykazują podciągania kapilarnego i charakteryzują się niskim oporem dyfuzyjnym, dzięki czemu ściana z keramzytu szybko oddaje wilgoć do pomieszczenia, regulując tym samym wilgotność. Pod tym względem pustaki keramzytobetonowe dystansują konkurencję wykazując blisko trzykrotnie wyższą paroprzepuszczalność od produktów z gazobetonu. Należy pamiętać, że idealnie suche warunki, w których określane są parametry izolacyjne produktów budowlanych w żadnym budynku nie występują, zatem niezwykle ważna jest szybkość oddawania wilgoci do otoczenia.

Nowoczesna technologia produkcji elementów z keramzytobetonu pozawala także na uzyskanie izolacyjności akustycznej Rw nawet na poziomie 58dB już przy zaledwie 18 cm grubości przegrody. Osiągnięcie takich wyników przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiego ciężaru objętościowego elementów murowych to oczywiście zasługa właściwości keramzytu. Również stosowany jako jedna z warstw wykończeniowych stropu zdecydowanie poprawia jego izolacyjność akustyczną. Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć, kiedy zastosuje się strop gęstożebrowy z pustakami keramzytobetonowymi, np. z linii Czamaninek EU.

Czamaninek
Niepalny i obojętny chemicznie

Niepalny i obojętny chemicznie

Niewrażliwy na działanie wody, pleśni oraz grzybów

Niewrażliwy na działanie wody, pleśni oraz grzybów

Doskonale izolujący termicznie

Doskonale izolujący termicznie

Współczynnik przewodzenia ciepła nawet do ok. 0.08 W/(mK) dla kruszywa o gęstości ok. 250 kg/m3

O bardzo dobrej izolacyjności akustycznej

O bardzo dobrej izolacyjności akustycznej

Mrozoodporny

Mrozoodporny

Ochrona radiestezyjna

Ochrona radiestezyjna

Neutralizacja promieniowania pochodzącego od cieków wodnych

Ekologiczne rozwiązanie budowlane

Ekologiczne rozwiązanie budowlane

Koniec z podciąganiem kapilarnym

Największą zmorą ścian fundamentowych w tradycyjnie wykonywanych budynkach jest podciąganie kapilarne wody przez bloczki betonowe. Struktura bloczków sprawia, że niepożądana woda może łatwo infiltrować ścianę fundamentową, doprowadzając do stopniowej degradacji i obniżenia wytrzymałości ściany. Dlatego tak ważne jest precyzyjne wykonanie izolacji przeciwwilgociowych w poziomie ławy, izolacji pionowej oraz izolacji podłogi na gruncie. Można jednak zrobić więcej, by ściana była zawsze sucha i utrzymywała deklarowane parametry przez cały okres użytkowania budynku. Wystarczy zastosować bloczki na bazie keramzytu.

Dodanie kruszywa keramzytobetonowego do odpowiednio zaprojektowanej mieszanki betonowej praktycznie eliminuje problem podciągania kapilarnego. Należy przy tym pamiętać, by nie mylić paroprzepuszczalności tego zjawiska z dyfuzją pary wodnej. Paroprzepuszczalność jest bowiem jak najbardziej pożądana, z kolei podciąganie kapilarne to jedna z najczęściej spotykanych przyczyn degradacji ściany fundamentowej.

Czamaninek

Zastosowanie wysokiej jakości keramzytu to podstawa w produkcji pustaków i bloczków ściennych oraz nadproży czy pustaków stropowych. Tylko odpowiednio uformowane kruszywo gwarantuje wysoką wytrzymałość. Ważna jest też technologia produkcji elementów. Firma Czamaninek dysponuje najnowocześniejszą linią do produkcji pustaków i bloczków keramzytobetonowych. Pełna automatyzacja i kontrola warunków, w których beton lekki dojrzewa i osiąga docelową wytrzymałość to wyznacznik najwyższego standardu. Tylko takie podejście daje pewność, że zalety keramzytu zostaną w pełni wykorzystane.

Napisz do nas!

Napisz do nas!

Masz pytanie? Chcesz zamówić usługę lub produkt? Napisz do nas!

Gotowe projekty domów
Gotowe projekty domów