logo
Zbrojenie do murów Czamaninek

Zbrojenie do murów Czamaninek

Zbrojenie do murów Czamaninek Typ 1 zostało zaprojektowane i gruntownie przetestowane w celu wzmocnienia ciepłych ścian murowanych na naprężenia rozciągające powstałe w wyniku lokalnych skoków obciążeń. Ryzyko zarysowania ściany występuje przede wszystkim pod oknami, ponieważ są to strefy poddane dużo mniejszym obciążeniom niż filarki międzyokienne zlokalizowane bezpośrednio przy nich.

Typowe zbrojenie do murów Czamaninek charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, dzięki czemu skutecznie przenosi naprężenia rozciągające i eliminuje ryzyko powstawania zarysowań w strefie podokiennej. Jednocześnie jest bardzo łatwe w układaniu, a dołączana do adaptacji projektu przez nas krótka instrukcja dokładnie określa, jak należy lokalizować zbrojenie w murze. Tabela oferowanych przez nas zbrojeń dla różnego typu konstrukcji murowych została przedstawiona poniżej.

Do ścian z linii AKU stosuje się odpowiednio siatki Typ 1 o wysokości 200 mm dla ścian o grubości 240 mm, jak np. AKU K5 i AKU K4 oraz siatki Typ 1 o wysokości 140 mm dla ścian o grubości 180 mm, jak np. AKU K3 oraz AKU K2. Zalecana grubość spoiny nie powinna być mniejsza niż 8 mm. Zbrojenie do murów Czamaninek należy stosować w każdej spoinie poziomej znajdującej się pod otworem okiennym w murach ścian naziemnych. Wysunięcie zbrojenia powinno wynosić 80 cm poza krawędź otworu po obu jego stronach. Dla otworów o szerokości powyżej 250 cm siatka powinna sięgać na 80 cm od krawędzi otworu w obu kierunkach.

Rysunek siatki Typ 1 średnice D1 = D2 = 30 mm

Rys. 2 Rysunek siatki wraz z oznaczeniami – dla siatki Typ 1 średnice D1 = D2 = 30 mm


ZBROJENIE DO MURU TYP I (długość 1,5 - 2,5 m)

TYP I
WYSOKOŚĆILOŚĆ SZTUK NA PALECIEL - DŁUGOŚĆ
140 750/50 1,5 - 2,5
200 500/50 1,5 - 2,5

Uwagi: Zbrojenie stosuje się przy murowaniu na zaprawie w poziomej spoinie muru. Produkt składa się z dwóch prostych prętów połączonych spawaną doczołowo poprzeczką. Zaletą jest zmienność zakresu szerokości od 30 mm do 240 mm oraz różne średnice zgodnie z życzeniem klienta.

Sposób zabezpieczenia strefy przyokiennej przed powstawaniem zarysowań za pomocą zbrojenia w spoinach

  • przy otworze mniejszym od 250 cm

Zabezpieczenie przy otworze mniejszym od 250 cm

  • przy otworze większym od 250 cm

Zabezpieczenie przy otworze większym od 250 cm

Napisz do nas!

Napisz do nas!

Masz pytanie? Chcesz zamówić usługę lub produkt? Napisz do nas!

Gotowe projekty domów
Gotowe projekty domów