logo
Czamaninek

Czamaninek to idealny przykład rodzinnej firmy, która dzięki innowacjom i stałemu rozwojowi stała się liderem wśród producentów materiałów budowlanych na bazie keramzytu w Polsce. Dzięki inwestycjom w badania i nowoczesną linię produkcyjną, Czamaninek może zagwarantować relatywnie wysoką wytrzymałość i nośność oferowanych materiałów budowlanych, zachowując przy tym wszystkie dobrze znane od lat atuty keramzytu. W procesie wytwarzania bloczków, pustaków, nadproży, belek stropowych i wielu innych tradycyjnych produktów budowlanych stosujemy najwyższej jakości keramzyt i kruszywa naturalne. Stawiamy tylko na sprawdzonych i uznanych producentów keramzytu, cementu i chemii budowlanej, a dzięki partnerskiej współpracy rozwijamy nasze produkty z roku na rok.

Dysponujemy profesjonalnym laboratorium, dzięki czemu produkcji towarzyszy stała kontrola najważniejszych właściwości, poczynając od wytrzymałości na ściskanie, a na absorbcji wody kończąc. W firmie Czamaninek w zakresie np. ognioodporności, zwłaszcza w odniesieniu do istotnych elementów konstrukcyjnych, jak strop gęstożebrowy czy nadproże – polegamy na nowoczesnych laboratoriach, współpracując między innymi z Instytutem Techniki Budowlanej (ITB).

Czamaninek
Czamaninek

Proces produkcyjny w firmie Czamaninek został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, od wjazdu surowców na teren zakładu, po transport materiałów budowlanych na budowę naszych klientów. Dysponujemy flotą nowoczesnych samochodów ciężarowych wyposażonych w uniwersalne wózki Moffett czyniące rozładunek szybkim i bezproblemowym, a dział logistyki nadzoruje dostawę tak, by nic nas nie zaskoczyło. Bloczki i pustaki keramzytobetonowe oraz elementy stropowe i nadproża są odpowiednio zabezpieczone i opisane. Każdy z naszych produktów posiada certyfikat CE. Od lat spełniamy także rygorystyczne wymogi określone w Eurokodach (normach europejskich), dzięki czemu z powodzeniem eksportujemy nasze materiały budowlane do krajów zachodnich.

Czamaninek
Czamaninek

Jako wiodący producent elementów keramzytowych i keramzytobetonowych rozumiemy wymagania klienta w XXI wieku, dlatego dbamy także o cyfryzację i profesjonalną obsługę projektową naszych klientów. Biuro projektowe Czamaninek przygotowuje profesjonalną dokumentację wykonawczą we współpracy z klientem i inżynierami nadzorującymi proces budowy. Każdy element konstrukcyjny podlega weryfikacji obliczeniowej – strop gęstożebrowy, nadproże keramzytobetonowe, czy nawet filarek murowany - a w razie potrzeby przygotowujemy całość projektu w 3D zgodnie z wymogami BiM. Wykonujemy także konstrukcyjną adaptację projektów na życzenie klientów, a nawet pomagamy zredukować koszty poprzez redukcję ciężaru konstrukcji i dzięki temu zmniejszenie ilości stali koniecznej do stosowania przy zbrojeniu belek i podciągów. Nigdy nie zostawiamy naszych klientów z problemem – każdy kolejny traktujemy jako wyzwanie, dzięki któremu możemy lepiej zrozumieć wymagania nowoczesnego budownictwa, poprawiając tym samym naszą ofertę i obsługę klienta.

Czamaninek
Czamaninek
Napisz do nas!

Napisz do nas!

Masz pytanie? Chcesz zamówić usługę lub produkt? Napisz do nas!

Gotowe projekty domów
Gotowe projekty domów