logo
Czamaninek

Czamaninek to idealny przykład rodzinnej firmy, która dzięki innowacjom i stałemu rozwojowi stała się liderem wśród producentów materiałów budowlanych na bazie keramzytu w Polsce. Dzięki inwestycjom w badania i nowoczesną linię produkcyjną, Czamaninek może zagwarantować relatywnie wysoką wytrzymałość i nośność oferowanych materiałów budowlanych, zachowując przy tym wszystkie dobrze znane od lat atuty keramzytu. W procesie wytwarzania bloczków, pustaków, nadproży, belek stropowych i wielu innych tradycyjnych produktów budowlanych stosujemy najwyższej jakości keramzyt i kruszywa naturalne. Stawiamy tylko na sprawdzonych i uznanych producentów keramzytu, cementu i chemii budowlanej, a dzięki partnerskiej współpracy rozwijamy nasze produkty z roku na rok.

Dysponujemy profesjonalnym laboratorium, dzięki czemu produkcji towarzyszy stała kontrola najważniejszych właściwości, poczynając od wytrzymałości na ściskanie, a na absorbcji wody kończąc. W firmie Czamaninek w zakresie np. ognioodporności, zwłaszcza w odniesieniu do istotnych elementów konstrukcyjnych, jak strop gęstożebrowy czy nadproże – polegamy na nowoczesnych laboratoriach, współpracując między innymi z Instytutem Techniki Budowlanej (ITB).

Czamaninek
Czamaninek

Proces produkcyjny w firmie Czamaninek został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, od wjazdu surowców na teren zakładu, po transport materiałów budowlanych na budowę naszych klientów. Dysponujemy flotą nowoczesnych samochodów ciężarowych wyposażonych w uniwersalne wózki Moffett czyniące rozładunek szybkim i bezproblemowym, a dział logistyki nadzoruje dostawę tak, by nic nas nie zaskoczyło. Bloczki i pustaki keramzytobetonowe oraz elementy stropowe i nadproża są odpowiednio zabezpieczone i opisane. Każdy z naszych produktów posiada certyfikat CE. Od lat spełniamy także rygorystyczne wymogi określone w Eurokodach (normach europejskich), dzięki czemu z powodzeniem eksportujemy nasze materiały budowlane do krajów zachodnich.

Czamaninek
Czamaninek

Jako wiodący producent elementów keramzytowych i keramzytobetonowych rozumiemy wymagania klienta w XXI wieku, dlatego dbamy także o cyfryzację i profesjonalną obsługę projektową naszych klientów. Biuro projektowe Czamaninek przygotowuje profesjonalną dokumentację wykonawczą we współpracy z klientem i inżynierami nadzorującymi proces budowy. Każdy element konstrukcyjny podlega weryfikacji obliczeniowej – strop gęstożebrowy, nadproże keramzytobetonowe, czy nawet filarek murowany - a w razie potrzeby przygotowujemy całość projektu w 3D zgodnie z wymogami BiM. Wykonujemy także konstrukcyjną adaptację projektów na życzenie klientów, a nawet pomagamy zredukować koszty poprzez redukcję ciężaru konstrukcji i dzięki temu zmniejszenie ilości stali koniecznej do stosowania przy zbrojeniu belek i podciągów. Nigdy nie zostawiamy naszych klientów z problemem – każdy kolejny traktujemy jako wyzwanie, dzięki któremu możemy lepiej zrozumieć wymagania nowoczesnego budownictwa, poprawiać naszą ofertę i obsługę klienta.

Czamaninek
Czamaninek

Przy budowie własnego domu warto zaufać profesjonalistom z odpowiednim doświadczeniem. Naszym celem jest nie tylko dostarczyć najwyższej jakości produkty do budowy Waszego domu, ale też ułatwić sam proces tak bardzo, jak to tylko możliwe. Nasi projektanci pozostaną dla Was wsparciem na długo po dostarczeniu towarów, a konsultacje w trakcie budowy to nasza codzienność.

Dołącz do grona zadowolonych klientów firmy Czamaninek już dzisiaj. Zapraszamy!