logo
Bloczek AKU K2 – świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości

Bloczek AKU K2 – świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości

Firma Czamaninek nie zwalnia tempa! Wciąż rozwijamy naszą linię elementów murowych AKU, aby stworzyć ofertę, w której każdy znajdzie produkt skrojony na własne potrzeby. Rosnąca popularność pustaka AKU K3 oraz nadproży o grubości 18 cm to jasny sygnał, że klienci coraz częściej szukają dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Nie chcą jednak jednocześnie chodzić na kompromisy. Firma Czamaninek doskonale to rozumie, dlatego stworzyliśmy alternatywę dla ciepłego pustaka AKU K3. Nowy bloczek keramzytobetonowy AKU K2 to wersja bloczka dla ścian o grubości 18 cm, której głównymi atutami są wysoka wytrzymałość, świetna izolacyjność akustyczna oraz podwyższona akumulacyjność. Jest to zatem produkt dla klientów, którzy szukają złotego środka między bardzo ciepłymi pustakami z keramzytobetonu i betonu komórkowego, a ciężkimi i wytrzymałymi bloczkami silikatowymi.

Bloczek AKU K2 jest wykonany z keramzytobetonu o wyższej gęstości, którego receptura została dobrana w taki sposób, by uzyskać wytrzymałość dwukrotnie wyższą niż w przypadku standardowych pustaków keramzytobetonowych z linii AKU i nawet czterokrotnie wyższą od pustaków na bazie keramzytu innych producentów. Deklarowana wytrzymałość na ściskanie to bowiem aż 8 MPa, co jest wartością więcej niż wystarczającą w przypadku nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcyjnie domów jednorodzinnych i niskich budynków mieszkalnych, wielorodzinnych. Co ważne, masa bloczka została zmniejszona dzięki drążeniom o niewielkiej powierzchni przekroju. To z kolei pozwoliło utrzymać standardowe wymiary i zużycie na poziomie 10.5 sztuki na metr kwadratowy ściany.

Większa gęstość bloczka AKU K2 nie sprawiła jednak, że parametry termiczne istotnie spadły. Przy zaledwie 18 cm grubości, gwarantujemy uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie nawet 0.14 W / m^2∙K przy stosowanych już standardowo 20 cm izolacji termicznej z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego. Jednocześnie stosunkowo wysoka gęstość keramzytobetonu przełożyła się na zdecydowanie wyższą i bezkonkurencyjną w porównaniu z typowymi elementami z keramzytobetonu oraz betonu komórkowego akumulacyjność termiczną i izolacyjność akustyczną. Celem było stworzenie ściany, która przy grubości zaledwie 18 cm będzie uniwersalnym rozwiązaniem dla budownictwa mieszkaniowego. Zadbaliśmy też, aby klient otrzymał pełny system, w tym kształtki, nadproża, bloczki fundamentowe oraz dedykowane kleje, tynki i zaprawy – wszystko przetestowane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, by tworzyło spójną całość najwyższej jakości!