logo
AKU K4 Eko Plus – sposób na komfortowy i ekologiczny dom z keramzytu

AKU K4 Eko Plus – sposób na komfortowy i ekologiczny dom z keramzytu

Linia elementów murowych AKU firmy Czamaninek już na początku 2024 została wzbogacona o nowy produkt – bloczek ścienny AKU K4 Eko Plus. Jest to efekt wspólnego dążenia firm Czamaninek oraz Leca do ograniczenia emisji CO2. Było to możliwe dzięki zastosowaniu naturalnego keramzytu pozyskiwanego w unowocześnionym procesie produkcji, w którym emisja dwutlenku węgla została zmniejszona aż o 30%. Ekologiczny bloczek pozwala na wybudowanie ściany nie tylko o wysokich parametrach termicznych zbliżonych w przypadku ścian dwuwarstwowych do systemów z najlżejszych pustaków keramzytowych, ale także uzyskanie podwyższonej izolacyjności akustycznej, wytrzymałości na ściskanie oraz akumulacyjności. To wszystko wraz z doskonałą paroprzepuszczalnością czynią z AKU K4 Eko Plus rozwiązanie optymalne pod każdym względem.

W projekcie bloczka nie zabrakło detali ułatwiających murowanie – ergonomicznie usytuowane otwory na kciuki umożliwiają wygodne przenoszenie i precyzyjne układanie na pióro i wpust kolejnych warstw muru, a idealnie równa powierzchnia pozwala na murowanie z zastosowaniem dedykowanej zaprawy klejowej firmy Czamaninek. Kompletny system został zaprojektowany tak, aby w pełni wykorzystać podwyższoną do nawet 8 MPa wytrzymałość na ściskanie, gwarantując tym samym trwałość konstrukcji.

Bloczek AKU K4 Eko Plus gwarantuje uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie nawet 0.14 𝑊 / 𝑚2∙𝐾 przy stosowanych już standardowo 20 cm izolacji termicznej z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego. Jednocześnie izolacyjność akustyczna wersji Eko Plus została podwyższona do 53 dB. Takie parametry sprawiają, że jest to rozwiązanie skierowane do klientów wymagających, którzy nie chcą iść na kompromis i oczekują zarówno znakomitej izolacyjności termicznej, jak i akustycznej, w połączeniu z wszystkimi innymi atutami ściany z keramzytu.